0
0

عرضه اولیه توسن را بخریم یا نه؟ به هر کد چند سهم می رسد؟

2895 بازدید
عرضه اولیه توسن

عرضه اولیه توسن را که این هفته انجام می شود را بخریم یا نه؟

این سوالی است که اکثر خریداران عرضه اولیه بعد از شنیدن خبر عرضه شدن سهام شرکت توسعه سامانه های نرم افزاری نگین در فرابورس برایشان پیش می آید؛ زیرا با توجه به منفی بودن بازار بورس در روز های اخیر ممکن است شک و تردید در میان اهالی بازار به وجود آمده باشد.

برای پاسخ به این سوال با ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

عرضه اولیه توسن در فرابورس ایران

بنا به اعلامیه منتشر شده از شرکت فرابورس ایران، توسعه سامانه های نرم افزاری نگین با نماد توسن در فهرست بازار اول فرابورس درج شده و آماده عرضه شدن در این هفته می باشد.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده از شرکت فرابورس ایران، روز چهارشنبه مورخ ۲۴ شهریور، تعداد ۱۰۲ میلیون سهم (معادل ۵ درصد) از کل سهام شرکت توسعه سامانه های نرم افزاری نگین با نماد «توسن» در فرابورس عرضه خواهد شد.

در عرضه اولیه توسن به هر کد معاملاتی چند سهم رسید؟

عرضه اولیه توسن امروز مورخ ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ انجام شد...
توسن

شاید بتوان روش عرضه توسن تقریبا برای بسیاری از اهالی بازار ناملموس می باشد زیرا این عرضه اولیه به صورت ترکیبی است.

به این صورت که ١٠ درصد سهام شرکت  چهارشنبه ٢۷ شهریور به دو صورت عرضه می شود:

 ۱- در مرحله اول ۵ درصد سهام شرکت در دامنه قیمت ۶٢۴۴ ریال الی ٧۶٣٠ ریال به صندوق ها اختصاص می یابد. حداکثر سهام قابل خرید در مرحله اول ٢٠ میلیون سهم می باشد.

۲- در مرحله دوم با قیمت کشف شده در مرحله اول ۵ درصد دیگر به سهامداران حقیقی و حقوقی اختصاص می یابد.

حداکثر سهام قابل خرید در مرحله دوم ٢٠۴ سهم می باشد.

با توجه به نکات گفته شده نمی توان به صورت دقیق حداکثر نقدینگی لازم برای این عرضه اولیه را محاسبه کرد زیرا در ابتدا قیمت عرضه توسط صندوق ها تعیین خواهد شد. اما به صورت حدودی می توان گفت حداکثر نقدینگی لازم برای توسن چیزی در حدود ۱۴۰ تا ۱۵۵ هزار تومان خواهد بود.

نقدینگی پیش بینی شده برای عرضه اولیه توسن

با فرض مشارکت ۲.۵ تا ۳ میلیون کد، میتوان گفت در واقعیت حدود ۴۱ تا ۳۴ سهم به هر نفر اختصاص می یابد. البته از آنحایی که نمی توان قیمت کشف شده را یه صورت دقیق پیش بینی کرد، در این مقاله ما نقدینگی پیش بینی شده را به صورت بسیار تقریبی خواهییم گفت

چیزی در حدود ۳۰ تا ۶۰ هزار تومان خواهد بود.

نکته مهم درباره عرضه اولیه توسن

پنجاه درصد از سهام خریداری شده در روز عرضه اولیه «توسن» توسط صندوق های سرمایه گذاری، تا ۹۰ روز پس از تاریخ عرضه اولیه امکان عرضه نخواهد داشت.

زمان عرضه توسن در بورس

بر اساس اطلاعیه منتشر شده از شرکت فرابورس ایران، روز چهارشنبه مورخ ۲۴ شهریور، تعداد ۱۰۲ میلیون سهم (معادل ۵ درصد) از کل سهام شرکت توسعه سامانه های نرم افزاری نگین با نماد «توسن» در فرابورس عرضه خواهد شد.

توسن

همه چیز درباره عرضه اولیه

تمامی نکات درباره عرضه اولیه، تاریخچه و نحوه مناسب خرید آن

کلیک کنید (رایگان)

مشاهده صورت های مالی توسن

برای مشاهده صورت های مالی و اطلاعات این شرکت می توانید به این لینک مراجعه نمایید.

در عرضه اولیه توسن شرکت کنیم؟

بر اساس موارد گفته شده، عدم داشتن اجازه عرضه ۵۰ درصد سهام توسن خریداری شده توسط صندوق های سرمایه گذاری تا ۹۰ روز بعد از خرید و نیز مقدار نقدینگی محدود لازم می توانید به خوبی تصمیم گیری کنید.

معرفی شرکت توسن

شرکت توسن در سال ۱۳۷۸ با هدف ایجاد بستری مستقل و بومی جهت طراحی و تولید محصولات و راهکارهای نوین در عرصه‌های مختلف فناوری اطلاعات کشور مانند بانکداری و دولت الکترونیک، تاسیس و تا سال ۱۳۸۷ تحت عنوان کیش وِیر و پس از آن با نام توسن به ارائه خدمات متنوع فناوری اطلاعات در صنعت بانکداری کشور و ارگان‌های دولتی پرداخته است. در حال حاضر بیش از ۸۰۰ نفر پرسنل و کارشناس فنی سرآمد، با تخصص‌های متنوعی در راستای خلق ارزش در کسب و کار مشتریان توسن مشغول به فعالیت هستند. راهکارهای توسن در بسیاری از پروژه‌های مهم و راهبردی ملی در راستای تحقق اهداف و چشم‌اندازهای نظام (مانند پروژه سبد کالا) قابلیت‌های منحصر بفرد توسن مورد استفاده قرار گرفته ‌است.

تحلیل خودکار و پیدا کردن بهترین سهام بورس ایران

سیستم معاملاتی Sensitive Levels BA

سیستم معاملاتی خودکار Sensitive Levels BA  سیستم معاملاتی Sensitive Levels BA یک سیستم کامل و جامع برای تحلیل بورس ایران می باشد که با استفاده از بخش های مختلف خود...
تومان۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان۱,۱۹۰,۰۰۰
خرید محصول

سیستم معاملاتی خودکار Best Star

سیستم تحلیل خودکار Best Star سیستم های معاملاتی بخش جدانشدنی زندگی یک معامله گر حرفه ای هستند و همانگونه که قبلا هم در مقاله سیستم های معاملاتی بازار بورس ایران...
تومان۶۱۰,۰۰۰ تومان۴۲۷,۰۰۰
خرید محصول

سیستم معاملاتی خودکار TRX Bestamooz

سیستم معاملاتی خودکار سیستم های معاملاتی بخش جدانشدنی زندگی یک معامله گر حرفه ای هستند و همانگونه که قبلا هم در مقاله سیستم های معاملاتی بازار بورس ایران هم به...
تومان۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان۷۹۹,۰۰۰
خرید محصول

سیستم معاملاتی خودکار SR-System

  با دیدن این ویدیو خودتان را متحول کنید یکی از حرفه ای ترین معاملاتی دنیا را به خانه بیاورید با بالاترین کیفیت و کمترین زمان ممکن را انجام دهید...
تومان۵۵۰,۰۰۰ تومان۲۹۹,۰۰۰
خرید محصول

سیستم معاملاتی خودکار Sunny Signal

سیستم (استراتژی) معاملات خودکار چیه؟ استراتژی های بورسی نوعی میانبر برای رسیدن سریعتر و دقیق تر به مجموعه ای گسترده از تحلیل ها هستند که با گردآوری اطلاعات و بیان...
تومان۴۹۹,۰۰۰ تومان۲۳۵,۰۰۰
خرید محصول
لطفا به این مطلب امتیاز دهید post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bestamooz.com/?p=9589
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
FiboTrade
FiboTrade
فعال بازار سرمایه ایران و بازار های مالی بین الملل
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد عرضه اولیه توسن را بخریم یا نه؟ به هر کد چند سهم می رسد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.