0
0

چگونه مکالمه (اسپیکینگ) موثری به زبان انگلیسی داشته باشیم

1750 بازدید
مکالمه انگلیسی

در مقالات قبلی به راه های پایه ای برای داشتن یک مکالمه انگلیسی موثر صحبت کردیم. در این مقاله راه های موفقیت در ماکلمه انگلیسی را با جزئیات شرح می دهیم.

زمانی مکالمه انگلیسی موثر واقع می‌شود که شما پیامتان را به روشنی بیان کنید و در صورت امکان به آن عمل کنید. صحبت به طور موثر دو عنصر اصلی دارد: آنچه شما می‌گویید و نحوه گفتن آن.

چیزی که شما می‌گویید به معنای انتخاب کلمات (Choice Of Words) است. کلماتی که ممکن است هنگام صحبت کردن با یک دوست استفاده کنید، به احتمال زیاد با کلماتی که در سخنرانی و یا مصاحبه رسمی به کار می‌روند، تفاوت دارد. به همین ترتیب، نحوه صحبت شما نیز در شرایط مختلف متفاوت خواهد بود. با این حال، به احتمال زیاد برخی از عوامل مشترک نیز وجود دارد: برای مثال، آیا شما به طور طبیعی آرام و یا با صدای بلند حرف می‌زنید و چگونه از زبان بدنی استفاده می‌کنید.

این مقاله جنبه‌های مختلف مکالمه انگلیسی موثر را مورد بحث قرار می‌دهد. همچنین راه‌هایی را پیشنهاد می‌کند که می‌توانید به یک سخنگوی موثرتر تبدیل شوید.

مکالمه انگلیسی موثر به معنای توانایی گفتن مطالب به گونه‌ای است که شنیده شود و مخاطبین به آن عمل کنند

فرقی ندارد که در حال سخنرانی در یک کنفرانس بزرگ در مورد یک کشف علمی جدید هستید یا در مورد رفتار فرزندانتان صحبت می‌کنید یا در مورد افزایش حقوق با رئیس خود گفتگو می‌کنید، شما باید بتوانید به طور موثر صحبت کنید. این به این معنی است که هر وسیله و جنبه‌ ممکن را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که هیچ چیز حواس شما را پرت نمی‌کند یا از پیام شما نمی‌کاهد.

انتخاب کلمات (Choice Of Words)

آنچه شما می‌گویید و کلماتی که انتخاب می‌کنید، مهم هستند.

اگر شما به معنای کلمات شک داشته باشید، مخاطب شما به کلماتی که استفاده کرده‌اید باز می‌گردد و منظور شما را دوباره بررسی می‌کند.

مکالمه انگلیسی

بنابراین انتخاب دقیق کلمات، به خصوص زمانی که چیزی مهم می‌گویید، مهم است. چیزهایی که باید در نظر بگیرید عبارتند از:

  • مخاطبان شما. اگر شما در یک کنفرانس با ۲۰۰ نفر صحبت کنید یا با یک همکار مورد اعتماد، رئیس‌تان، یا فرزندتان، کلماتی که انتخاب می‌کنید متفاوت خواهند بود.
  • پردازش و فهم جملات کوتاه تر آسانتر است.
  • درک کلمات ساده تر نیز آسان تر است. اگر نمی‌توانید چیزی را به زبان ساده توضیح دهید، احتمالا خودتان آن را درک نکرده‌اید.
مکالمه انگلیسی

تولید آوا

هر کسی که می‌خواهد یک سخنگوی موثر شود باید این سه عنصر اصلی را درک کند:

  • صدا: شنیده شود.
  • وضوح: قابل فهم باشد
  • تنوع: افزایش علاقه ایجاد شود.

صدا

وقتی در مورد صدا صحبت می‌کنیم، منظور کنترل صدا مانند ریموت کنترل تلوزیون نیست.  برخی از افراد به طور طبیعی صدای آهسته‌ای دارند و از نظر جسمی نمی‌توانند بلند صحبت کنند. علاوه بر این، اگر صدا بیش از حد بلند شود، کیفیت تن یا لحن آن از بین می‌رود. به جای بلند کردن صدا، باید آن را پرتاب کنید، هرچه بیشتر می‌خواهید صدا را بیرون دهید، به نفس بیشتری نیاز خواهید داشت. همچنین باید از دیافراگم بیرون بیاید، نه گلو.

مکالمه انگلیسی

وضوح

برخی افراد تمایل دارند از میان دندان‌های فشرده و حرکات کم لب‌ها صحبت کنند. این ناتوانی در باز کردن دهان و عدم تولید دقیق صدا برای صحبت، دلیل نارسائی است. صدا در درون دهان بسته می‌شود و اجازه بیرون آمدن نمی‌دهد.

سرعت و تنوع

اگر گفتار خیلی سریع باشد، شنوندگان وقت ندارند که مطالب گفته شده را شبیه‌سازی کنند. همچنین بهتر است سرعت را تغییر دهید و در بعضی مواقع سرعت بیشتری داشته باشید و سپس سرعت را کاهش دهید زیرا این امر به حفظ علاقه نیز کمک می‌کند.

مکالمه انگلیسی
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bestamooz.com/?p=3245
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
آنیتا نیاکان
آنیتا نیاکان
کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی، مدرس زبان انگلیسی و تقویت مکالمه
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چگونه مکالمه (اسپیکینگ) موثری به زبان انگلیسی داشته باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

اکانت پریمیوم سایت فیلم HBO
متاسفانه شما امروز خوش شانس نبودید.دوباره امتحان کنید.
اکانت یک ساله تریدینگ ویو
کد تخفیف 30 درصدی
کد تخفیف 10%
اکانت پریمیوم سایت Chess
متاسفانه شما امروز خوش شانس نبودید.دوباره امتحان کنید.
اکانت پریمیوم CANVA
شانس خود را برای بردن جایزه امتحان کنید!

ایمیل خود را وارد کنید تا با گرداندن گردونه ی شانس بست آموز از تخفیف ها و هدایای بی نظیر ما بهره مند شوید

قوانین بازی:

  • یکبار استفاده برای هر کاربر مجاز است (پس از برنده شدن ایمیل شما نیز اعتبار سنجی میشود و سپس کد تخفیف فعال میشود)
  • در صورت وجود مشکل یا سوال درباره استفاده از جایزه خود به ما در تلگرام پیام دهید یا به ایمیل ما ایمیل بزنید(قسمت ارتباط با ما)