0
0

آشنایی کامل با ربات های معاملاتی بازار ارز دیجیتال

3267 بازدید
ربات ارز دیجیتال

در این مقاله آموزشی با معروف ترین ربات بازار ارز دیجیتال آشنا می شویم و درباره کارآمد بودن آنها نتیجه گیری خواهیم کرد.

یکی از معروفت ترین ربات های ارز دیجیتال، نرم‌افزار Haasbot می باشد.

این ربات با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی، مانیتور بازار ارزهای دیجیتال و معاملات اتوماتیک را انجام می‌دهد.

اساس شکل‌گیری این ربات‌ها این موضوع است که در بازار ارزهای دیجیتال که بطور ۲۴ ساعت فعال است، بتوان از طریق نوسانات قیمت و آربیتراژ، سود کسب کرد.

کسی نمی‌تواند ۲۴ ساعت بیدار باشد و چشم به صفحه نمایش دوخته و معامله کند، بنابراین یکی از اهداف اصلی این بات‌ها، معامله‌کردن در زمان‌هایی است که معامله‌گر در خواب است یا نمی‌تواند به بررسی بازار و خرید و فروش بپردازد.

ربات های نام برده شده براساس پارامترها، دستورات و الگورتیم‌هایی که برایش تعریف می‌شود دست به خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌زند.

در ادامه به بررسی دقیق‌تر این ربات می‌پردازیم.

برای ورود به سایت HaasBot کلیک کنید
.

چرا از ربات ارز دیجیتال در معاملات استفاده می کنیم؟

علاوه بر امکان انجام معاملات بطور خودکار و بدون نیاز به آنلاین بودن شخص، الگوریتم هوش مصنوعی این بات می‌تواند روندهای بازار را بسیار سریعتر از انسان تحلیل کند، مخصوصا در بازار ارزهای دیجیتال که یک بازار بسیار پرسرعت و پرنوسان است.

همچنین، این ربات معاملات را خیلی سریعتر از سرعت دست یک انسان در پلتفرم‌های معاملاتی ارسال می‌کند.

این دو عامل (تحلیل سریعتر روندها و سرعت در ارسال سفارشات) برای معامله‌گران در بازارهای مالی اهمیت بسیاری دارد زیرا حتی چندثانیه تاخیر می‌تواند تفاوت زیادی در سود و زیان داشته باشد.

استرس‌زا بودن فرایند معامله‌گری، هوشیارماندن برای اطلاع از تحرکات ناگهانی بازار و زمان‌بر بودن آن باعث شده معامله‌گران انرژی و وقت زیادی برای کسب سود صرف کنند. به همین دلیل، بات‌های معامله‌گری به عنوان نرم‌افزارهایی که این کارها را بطور خودکار انجام می‌دهند به نرم‌افزارهای محبوبی تبدیل شده‌اند.

برای معامله‌گران جدیدی که به تازگی ترید در بازار ارزهای دیجیتال را آغاز کرده‌اند، بات‌هایی مانند HaasBot ارزش بیشتری دارد. زیرا شخص تازه‌وارد، با قرارگرفتن در معرض اطلاعات بسیار زیاد، دچار سردرگمی و آشفتگی ذهنی می‌شود و نمی‌تواند تصمیم درست را با قاطعیت بگیرد.

اما با استفاده از بات، فرد تازه‌کار می‌تواند با نگاه کردن به معاملات انجام شده، نکات ارزشمندی را فرا بگیرد.

البته معامله‌گران جدید صرفا نمی‌توانند فقط با خرید یک بات معاملات اتوماتیک به سودآوری برسند و باید اصول معامله‌گری و مخصوصا تحلیل تکنیکال را فرا بگیرند. بات معامله‌گری صرفا یک ابزار تسهیل کننده کار است و ارائه‌دهنده سود تضمینی یا مشخص نیست.

معرفی ربات ارز دیجیتال HaasBot

HaasBot یکی از چندین بات معامله‌گری موجود در بازار است. این نرم‌افزار تحت مالکیت شرکت HassOnline Software قرار دارد که توسط یک مهندس نرم‌افزار آلمانی با نام Stephan de Haas پایه‌گذاری شده است.

HassOnline، بات معامله‌گری خود را در سال ۲۰۱۴ منتشر کرده و از آن زمان تاکنون، ۲ بروزرسانی روی این نرم‌افزار انجام شده است. این شرکت وعده داده نسخه ۴.۰ بات معامله‌گری خود را در سال ۲۰۱۹ وارد بازار کند.

ویژگی‌های HaasBot

HaasBot دسترسی به ۱۵ بات مختلف را فراهم می‌کند که بستگی به مبلغ پرداخت شده توسط شما دارد. اینکه کدام بات را باید انتخاب کنید، بستگی به چگونگی معاملات شما دارد.

برای مثال:

 • بات Crypto index – یک بات برای متعادل‌سازی پرتفوی ارز دیجیتال شماست. به این معنی که اگر بطور مثال تعیین کرده‌اید ۲۵ درصد از پرتفوی شما، ارز اتریوم باشد و این تعادل بهم بخورد، این بات این تعادل را با خرید یا فروش دارایی‌ها بطور خودکار به پرتفوی شما باز می‌گرداند.
 • بات آربیتراژ InterExchange – اگر شما قصد دارید در بین چندین پلتفرم معاملاتی از اختلاف قیمت یک دارایی سود ببرید، باید از این بات استفاده کنید. (آربیتراژ یعنی سود بردن از اختلاف قیمت یک دارایی در چندجای مختلف)
 • بات سفارشات – شما را قادر می‌سازد سفارشات از پیش‌تعیین شده را مشخص کنید و زمانی که قیمت دارایی موردنظر به بالاتر یا پایین‌تر از یک نقطه مشخص رسید آن سفارش ارسال شود.

اطمینان‌ها (Insurances)

با این تنظیمات می‌توان تعیین کرد که در فقط در شرایطی خاص، سفارش خرید و فروش ارسال شود. به این ترتیب قوانین مشخصی برای بات‌ها می‌توان تعیین کرد تا از سودها و سرمایه شما محافظت شود.

برای مثال

 • رسیدن قیمت به مقدار مشخص یا تغییر درصدی از قیمت – می‌توان تنظیم کرد با رسیدن دارایی به یک قیمت مشخص یا با افزایش یا کاهش درصدی مشخص از آن، سفارش فروش یا خرید ارسال شود. مثلا اگر ۱۰ درصد از قیمت بیت‌کوین کاهش یافت، سفارش فروش کل دارایی ارسال شود.
 • فراتر رفتن از کارمزدها – با این قابلیت می‌توان اطمینان حاصل کرد که سود معاملات انجام شده به دلیل کارمزد معاملاتی از بین نرفته است.
 • عدم خرید در قیمت بالاتر- می‌توان تنظیم کرد که قیمت وارد شده برای سفارش خرید، هرگز بالاتر از قیمت فروش قبلی نباشد.

اقدامات امنیتی

می‌توان رویدادی تعیین کرد که در صورت وقوع آن، خرید و فروش دارایی انجام شود. این تنظیمات برای جلوگیری از ضررکردن در ریزش‌های بزرگ بازار است.

برای مثال

 • دنبال‌کننده قیمت – بر روند نظارت می‌کند و زمانی که افت قیمت شروع می‌شود، دارایی را می‌فروشد.
 • حدضرر در قیمتی ثابت – به شما امکان تنظیم حدضرر ثابت را می‌دهد، مثلا اگر قیمت بیت‌کوین از ۴۰۰۰ دلار پایین‌تر آمد سفارش فروش ارسال شود.
 • غیرفعال کردن سفارشات بعد از X معامله – می‌توانید تنظیم کنید بعد از مثلا ۱۰ معامله، دیگر هیچ معامله‌ای انجام نشود.

اندیکاتورهای تکنیکال

شما می‌توانید از اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال برای بررسی شرایط بازار استفاده کنید. ده‌ها اندیکاتور مختلف در نرم‌افزار HaaBot تعبیه شده و براساس مبلغی که می‌پردازید، می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

برخی از ابزارها و اندیکاتورها این ربات ارز دیجیتال:

 • RSI یا شاخص قدرت نسبی – برای تعیین خرید افراطی و فروش افراطی در یک دارایی کاربرد دارد.
 • قیمت‌های مشخص خرید و فروش – می‌توانید قیمت مشخصی تعیین کنید که در صورت رسیدن دارایی به آن قیمت، خرید و فروش انجام شود.
 • نسبت تغییر قیمت – تغییرات قیمت یک دارایی را از یک دوره زمانی تا دوره بعدی می‌سنجد.

با انجام تنظیمات ذکر شده و تنظیمات بسیار زیاد دیگری که وجود دارد می‌توانید چندین بات مختلف را داشته باشید که براساس شرایط تعیین شده توسط شما دست به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بزنند.

این ربات ارز دیجیتال به این ۲۰ پلتفرم معاملاتی متصل می‌شود:

binance
bitfinex
BitMEX
hitbtc
huobi.pro
ionomy
kraken

Bitstamp
BITrex
CEX.io
c-cex
coinbase
deribit
Gemii
kucoin
novaexchange
okcoin
okex
poloniex
wex

قیمت این نرم‌افزار

Haasbot سه سطح مختلف ارائه می‌کند و می‌توان اشتراک این نرم‌افزار را برای بازه‌های سه، شش و ۱۲ ماهه خریداری کرد.

 

ربات ارز دیجیتالهمه پلن‌ها شامل پشتیبانی از کلیه پلتفرم‌های معاملاتی، پشتیبانی مشتریان می‌شود و ویژگی‌های اصلی را داراست.

با این حال، پلن Beginner و Simple، دسترسی به همه بات‌ها، اطمینان‌ها، اندیکاتورها و تنظیمات امنیتی ندارد.

اگر قصد دارید نسخه کامل این نرم‌افزار را داشته باشید باید پلن Advanced را تهیه کنید.

نتیجه گیری

مهمترین نکته این است که هر نرم‌افزار معاملاتی، تحلیلی و بات معامله‌گری فقط زمانی می‌تواند برای شما کارساز و سودآور باشد که اصول معامله‌گری و تحلیل تکنیکال را بدانید.

اگر شما در معاملات ارزهای دیجیتال هستید و از این طریق سود بدست آورده‌اید، بنابراین به احتمال قوی با خرید و انجام تنظیمات مناسب در HaasBot می‌توانید معاملات خود را تسهیل کنید.

اما اگر قبلا در معاملات ارزهای دیجیتال ضرر کرده‌اید، نرم‌افزارهایی مانند HaasBot نمی‌تواند اوضاع را برای شما تغییر دهد مگر اینکه ویژگی‌های خاصی در نرم‌افزار وجود داشته باشد که می‌دانید با استفاده از آن می‌توانید سود کنید.

در نهایت این نرم‌افزار یک ابزار است، اگر شخصی با دانش کافی آنرا به درستی به کار بگیرد می‌تواند سودآور باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bestamooz.com/?p=2674
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
FiboTrade
FiboTrade
فعال بازار سرمایه ایران و بازار های مالی بین الملل
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آشنایی کامل با ربات های معاملاتی بازار ارز دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.