گاهی اوقات چسباندن زیرنویس به فیلم (هارد ساب کردن) می تواند بسیار کاربردی باشد. برای مثال شاید برای شما پیش آمده که بخواهید فیلمی را با زیرنویس در تلویزیون تماشا کنید یا حتی ممکن است شما به عنوان یک مترجم و سازنده زیرنویس بخواهید از تکثیر بدون ذکر منبعِ کار خود جلوگیری کنید. در اینجاست که هارد ساب کردن مانند فرشته ای نجات بخش عمل می کند! در ادامه به معرفی راه های مختلف این کار، می پردازیم:

۱. هارد ساب کردن به وسیله نرم افزار WondershareUniConverter

این نرم افزار یکی از بهترین ابزار ها برای ویرایش فیلم می باشد که یکی از کاربرد های آن هاردساب کردن است. نرم افزار را اجرا کنید ( برای دانلود کلیک کنید ). از قسمت Add files ویدئو مورد نظر خود را باز کنید.

همانطور که در تصویر می بینید، در قسمت نشان داده شده با پیکان، باید زیرنویس مربوطه را انتخاب کنید. توجه داشته باشید برخلاف اکثر راه های مرسوم، لزومی ندارد که نام فایل زیرنویس و فیلم یکسان باشد.

در مرحله بعد بر روی منوی ویرایش کلیک کرده و فیلد subtitle را باز کنید. در این قسمت می توانید تغییرات گوناگون و منحصر به فردی به ظاهر زیرنویس و متن بدهید.

در قسمت Font، فونت را در صورت تمایل تغییر دهید و رنگ و سایز و حتی حاشیه های آن را می توانید تغییر و یا غیر فعال کنید.

در قسمت Transparency میزان مشخص بودن متن قابل تغییر است و در قسمت Position، جایگاه نمایشی زیرنویس روی فیلم را می توان تغییر داد. در پایان این مرحله بر روی دکمه OK کلیک کرده تا تنطیمات ذخیره شوند.

بعد از اطمینان حاصل کردن از مناسب بودن تغییرات اعمال شده بر روی دکمه Convert کلیک کنید تا مراحل کار به سرعت پردازش شود. به همین سادگی!

۲. هاردساب کردن به وسیله نرم افزار WinX Video Converter

احتمالا شما تاکنون از این نرم افزار برای کاهش حجم فیلم استفاده می کردید اما جالب است بدانید این نرم افزار یکی از بهترین ابزار های هاردساب است که کار با آن بسیار ساده می باشد. (برای دانلود کلیک کنید)

برای آموزش کار با این برنامه با ما همراه باشید:

بعد از اجرا کردن نرم افزار، مطابق تصویر بر روی آیکون Video کلیک کنید تا پنجره ای باز شود

در پنجره نمایان شده، کیفیت مورد نظر خود را انتخاب و بر روی OK کلیک کنید

در ادامه بر روی Edit کلیک کنید تا پنجره ویرایش باز شود.

طبق مراحل درج شده در عکس بالا عمل کنید یعنی ابتدا تیک Extra را فعال کنید و سپس با کلیک بر آیکون Add، فایل زیرنویس انتخابی را ثبت کنید، سپس بر روی آیکون Done کلیک کرده و در آخر عملیات را با کلیک بر گزینه Run آغاز کنید.

۳. هاردساب کردن با نرم افزار Handbrake

کاربرد اصلی این نرم افزار در کاهش حجم فیلم با حفظ کیفیت آن است اما گاهی برای چسباندن زیرنویس به فیلم هم از آن استفاده می شود. (برای دانلود این نرم افزار کلیک کنید)

بعد از باز کردن نرم افزار طبق تصویر بالا، بر روی گزینه File کلیک کنید.

سپس بر روی فیلد Subtitle کلیک کنید تا تنظیمات مربوط به زیرنویس به نمایش درآید.

به ترتیب نشان داده شده در تصویر بالا عمل کنید یعنی با کلیک بر Import SRT زیرنویس را باز کنید و در قسمت Lang زبان دلخواه را مشخص کنید. لازم به ذکر است که در سمت چپ تنظیمات مربوط به کیفیت و سایز فیلم قابل مشاهده است.

از قسمت Browse مسیر فایل نهایی را تعیین کرده و با کلیک بر Start Encode به کار خود خاتمه دهید!

اگر شما راه دیگری را امتحان کرده و نتیجه گرفته اید با ما در قسمت کامنت ها به اشتراک بگذارید.

رمز تمامی فایل ها در صورت نیاز: www.bestamooz.com

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

امتیاز شما به این مقاله: