0
0

آموزش کامل ترید در بخش اسپات صرافی کوکوین Kucoin

1530 بازدید
آموزش اسپات کوکوین

در بخش قبلی از آموزش جامع صرافی کوکوین درباره مقدمات و افزایش سطح امنیت حساب صحبت کردیم. در این بخش می‏ خواهیم نحوه ترید در بخش اسپات صرافی کوکوین را به شما عزیزان آموزش دهیم.

انتقال دارایی از حساب اصلی (Main Account) به حساب معاملاتی (Trade Account)

همانطور که می دانید هنگام منتقل کردن دارایی به صرافی کوکوین، دارایی هایمان در بخش حساب اصلی و یا همان Main account ذخیره می شوند؛ اما برای ترید کردن در بخش های اسپات نیاز دارید تا دارایی هایمان را از این بخش خارج کرده و به حساب معاملاتی (Trade account) انتقال دهیم.

برای اینکار از طریق منو اصلی سایت کوکوین از طریق بخش Asset روی گزینه Main account کلیک کنید:

در صفحه باز شده می توانید لیست طویلی از رمز ارز ها را مشاهده نمایید. در این رمزارز مورد نظرتان را پیدا کنید (از منوی search نیز می توانید استفاده کنید) رو به روی رمزارز گزینه ای به نام Transfer وجود دارد، رو آن کلیک کرده تا پنجره ای باز شود.

در پنجره باز شده مانند تصویر زیر ورودی ها را کنترل کنید ( از Main account به Trading account). در نهایت مقداری که قصد دارید به حساب تریدینگ خود منتقل کنید را وارد کرده و در نهایت روی confirm کلیک کنید.

حالا حساب شما آماده برای معامله در قسمت اسپات صرافی کوکوین است!

آموزش معامله اسپات در صرافی کوکوین

معامله اسپات در مقایل معاملات فیوچرز قرار و به در لحظه صورت می گیرد. پس اگر شما قصد خرید سریع یک رمز ارز و نگهداری آن را دارید باید از بخش اسپات استفاده نمایید. توجه داشته باشید که اگر مانند بازار هایی مثل فارکس قصد دارید از طریق پیش بینی، حتی از ریزش رمزارز ها سود کسب کنید باید به بخش فیوچرز بروید. همچنین در بخش اسپات قابلیت وارد کردن استاپ لاس و تیک پارفیت وجود ندارد (مخصوص فیوچرز).

در ادامه مطلب با آموزش گام به گام ترید اسپات در کوکوین با ما همراه باشید.

Time needed: ۶ minutes.

مراحل:

 1. وارد بخش Spot Trading شوید

  مانند تصویر زیر از طریق سر منوی Trade روی گزینه Spot Trading کلیک کنید.

 2. رمز ترید خود را وارد کنید

  در این مرحله باید رمز تریدی که از قبل تعیین کردید را وارد کنید.

 3. ورود به قسمت معاملات اسپات

  بعد از وارد کردن تریدینگ پسوورد، مطابق شکل روی گزینه Spot بزنید.
  همانطور که مشاهده می کنید چهار گزینه Limit, Market, Stop Limit و Stop Market وجود دارد که در ادامه به معرفی هر کدام می پردازیم.

انواع سفارشات اسپات در صرافی کوکوین

سفارشات اسپات در کوکوین شامل چهار نوه معامله می شود:

 • Limit
 • Market
 • Stop Limit
 • Stop Market

سفارش Limit در معاملات اسپات کوکوین

این سفارش مخصوص زمانی است که شما قصد دارید خرید/فروش خود را در یک قیمت مشخص انجام دهید. به عبارت دیگر با استفاده از Limit Order شما می توانید n مقدار رمزارز را در قیمت m خرید/فروش کنید.

ارسال سفارش خرید لیمیت

مطابق تصویر زیر، قصد داریم n تعداد کاردانو (ADA) را در قیمت m خریداری کنیم. برای مثال اگر بخواهیم ۲۰۰۰ عدد کاردانو را در قیمت ۱.۳۰ دلار بخریم باید در قسمت Amount یا همان n، مقدار ۲۰۰۰ و در قسمت Price قیمت ۱.۳۰ دلار را وارد نماییم. در نهاین روی گزینه Buy کلیک کرده تا سفارش ما ثبت شود. پس از ارسال سفارش، به محض رسیدن قیمت به عدد ۱.۳۰ خرید انجام می گیرد.

ارسال سفارش فروش لیمیت

مطابق تصویر زیر، قصد داریم n تعداد کاردانو (ADA) را در قیمت m به فروش برسانیم. برای مثال اگر بخواهیم ۲۰۰۰ عدد کاردانو را در قیمت ۱.۳۰ دلار بفروشیم باید در قسمت Amount یا همان n، مقدار ۲۰۰۰ و در قسمت Price قیمت ۱.۳۰ دلار را وارد نماییم. در نهاین روی گزینه Sell کلیک کرده تا سفارش ما ثبت شود. پس از ارسال سفارش، به محض رسیدن قیمت به عدد ۱.۳۰ فروش انجام می گیرد.

سفارش Market در معاملات اسپات کوکوین

این نوع سفارش مخصوص زمانی است که قصد دارید خرید/فروش را به صورت آنی و در قیمت موجود انجام دهید.

ارسال سفارش خرید مارکت

ابتدا اطمینان حاصل کنید که در قسمت سفارشات Market قرار دارید. سپس تنها کاری که لازم انجام دهید این است که مقدار رمز ارزی که مایل هستید بخرید را در قسمت Amount وارد کنید. در نهایت روی Buy کلیک کرده تا بلافاصله پس از ارسال سفارش، خرید انجام شود.

ارسال سفارش خرید مارکت

ابتدا اطمینان حاصل کنید که در قسمت سفارشات Market قرار دارید. سپس تنها کاری که لازم انجام دهید این است که مقدار رمز ارزی که مایل هستید بفروشید را در قسمت Amount وارد کنید. در نهایت روی Buy کلیک کرده تا بلافاصله پس از ارسال سفارش، فروش انجام شود.

سفارش Stop Limit در معاملات اسپات کوکوین

سفارشات Stop Limit تفاوت چندانی با سفارشات Limit ندارند، تنها تفاوت آن در این است که از زیان احتمالی جلوگیری می کنند.

ارسال سفارش خرید استاپ لیمیت

فرض کنید قصد خرید کاردانو را دارید. با ثبت سفارش Stop Limit برای سیستم تعیین می‌کنید که اگر قیمت کاردانو وارد کانال ۱.۳۰ دلار شود زمان مناسبی برای خرید بوده و پس از اینکه قیمت به ۱.۳۵ دلار برسد به میزان ۲۰۰۰ کاردانو توسط سیستم خریداری شود. برای اینکار کافیست در قسمت Stop Price مقدار ۱.۳۰ را وارد کنید. در قسمت Price مقدار ۱.۳۵ را تایپ کرده و در بخش amount عدد ۲۰۰۰ را بنویسید. در نهایت روی Buy کلیک کرده تا سفارش ارسال شود.

ارسال سفارش فروش استاپ لیمیت

فرض کنید قصد فروش کاردانو را دارید. با ثبت سفارش Stop Limit برای سیستم تعیین می‌کنید که اگر قیمت کاردانو وارد کانال ۱.۳۰ دلار شود زمان مناسبی برای فروش بوده و پس از اینکه قیمت به ۱.۲۵ دلار برسد به میزان ۲۰۰۰ کاردانو توسط سیستم به فروش برسد. برای اینکار کافیست در قسمت Stop Price مقدار ۱.۳۰ را وارد کنید. در قسمت Price مقدار ۱.۲۵ را تایپ کرده و در بخش amount عدد ۲۰۰۰ را بنویسید. در نهایت روی Sell کلیک کرده تا سفارش ارسال شود.

سفارش Stop Market در معاملات اسپات کوکوین

تفاوت سفارش Stop Market با دسته قبل تنها در قسمت Price است؛ یعنی شما برای سیستم تعیین می کنید که اگر قیمت به عدد m رسید، n مقدار رمز ارز در بهترین قیمت لحظه خرید/فروش کند.

۴.۹/۵ - (۹ امتیاز)
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bestamooz.com/?p=10620
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
FiboTrade
FiboTrade
فعال بازار سرمایه ایران و بازار های مالی بین الملل
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آموزش کامل ترید در بخش اسپات صرافی کوکوین Kucoin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.